Riasztó rendszerek
Fontos értékeinek biztonsága
Értékeink megőrzésében fontos szerepet játszik az illetéktelen behatolás és az azt következő riasztási jelzés. Egy megfelelő vagyonvédelmi rendszer segítségével megelőzhetőek ezek az igen költséges káresemények. A magántulajdon védelme kifejezetten fontos, és bár a betörés mint olyan nem akadályozható meg, viszont lehetőségét mindenképpen csökkenteni kell. Ennek egyik kiváló lehetősége a vagyonvédelmi riasztórendszer kiépítése, de a lényeg, hogy minél kisebb támadási felületet hagyjunk az illetéktelen behatolásra.
Az általunk épített vagyonvédelmi riasztórendszerekkel képesek vagyunk a legkülönbözőbb jellegű objektumok védelmének kialakítására, legyen szó kültériről, ipari területről, kerítésvédelemről, vagy egy komplett irodaház védelméről.
Riasztó rendszereinkben már kiválóan párosul a magas megbízhatóság és a figyelemre méltóan egyszerű felhasználóbarát kezelhetőség.
Távolléte alatt is biztonságban tudhatja értékeit, mivel a telepített behatolás jelző rendszereink különböző minősítéssel rendelkeznek.
A riasztórendszer fő eleme a központ, amely az érzékelők, a jelzőberendezések, illetve a kezelőegység(ek) közötti kommunikációt biztosítja. A riasztóközpontot érdemes a kíváncsi tekintetek elől elzárva tartani, hogy a látogatóba érkezők ne találkozzanak vele.
Fontos, hogy védett, az ismeretlen behatoló számára nehezen hozzáférhető helyre kerüljön. Ha mégis a zárt rendszert kulcs nélkül próbálják kinyitni a rendszer egyből szabotázsjelzéssel riasztást küld a kivonulószolgálatnak. Ebben a dobozban kap egyébként helyet az akkumulátor is. Általában a villanyóra jóval könnyebben hozzáférhető, mint a riasztó egységei, ezért a profi betörők szinte minden alkalommal megkísérlik kikapcsolni az áramot behatolás előtt. Az akkumulátornak köszönhetően azonban ez teljesen hiábavaló erőfeszítés, mivel riasztórendszerünk zavartalanul működik tovább.
A riasztórendszereken általában több mozgásérzékelő, illetve több ajtóra szerelhető nyitásérzékelő található.
Nyilvánvalóan a nyitásérzékelők és a mozgásérzékelők olyan helyre érdemes telepíteni, ahol biztosan meg kell fordulnia annak, aki beljebb szeretne merészkedni otthonunkban, vagy irodánkban. A mozgásérzékelők a hiedelemmel ellentétben nem a mozgást érzékelik. Hogy mit? - Ez legyen a mi titkunk. :)
Kevéssé ismert, ugyanakkor hasznos készülék az üvegtörés-érzékelő, amely az üvegtörés hangfrekvenciájára van beállítva, és azt felismerve máris aktiválja a riasztó berendezést.
A kezelőpanel azon része a vagyonvédelmi renszernek, amellyel élesíteni, illetve hatástalanítani lehet a riasztót. A 4 vagy 8 jegyű kódsort a felhasználóknak kell beprogramozniuk, a beépítő szakember legfeljebb egy bemutatót tarthat a kódolás menetéről, de nem állíthatja be a számsort a lakók helyett. Fontos, hogy a riasztórendszer biztonságának alapjául szolgáló kód ne juthasson illetéktelenek tudomására. Legjobb megoldás, ha az ajtó nyitását követően 10-15 másodperces késleltetéssel szólal meg a riasztó, amely idő elegendő arra, hogy beüssük a kódot, sőt még egy javítási lehetőség is belefér, ha esetleg elrontottuk volna a kód beütést. Ez esetben azonban minden bejárati ajtó mellé kell egy készüléket helyezni, ha több bejárata van a lakásnak.
Jelzőkészülék alatt általában a fényjelzést és a szirénát értjük. Nagyon fontos, hogy a külső készülék nehezen hozzáférhető helyre kerüljön, azaz ne lehessen a behatolás előtt elhallgattatni a szirénát. Sajnos nagyon gyakran fordul elő, hogy a sziréna hangjára a környéken lakók nem reagálnak, csak akkor, ha már zavarja a nyugalmukat.
Rendkívül hasznos, ha a behatolásról az éppen távol lévő tulajdonos is értesül. Ezt az igényt elégítik ki a GSM jelzők, amelyek telefonhívással vagy sms küldésével jelzik a tulajdonos számára, hogy működésbe lépett a riasztórendszere.
Egy igazán megbízható riasztóberendezés nem nélkülözheti ezt a szolgáltatást.
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Lényeges kérdés még, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli berendezést szereltessünk be. A vezetékes riasztórendszer megbízhatóbb, viszont több hátránya is van. Ha nem építés közben kerül telepítésre a riasztó, hanem később, akkor a vezetékek általában a falon kívül, vezetékcsatornában futnak, így a betörő számára könnyen hozzáférhetővé válnak.
Megijedni nem kell, a B kategóriás filmekből ismert jelenet, amelyben nemes egyszerűséggel elvágják a riasztó vezetékeit, természetesen a valóságban nem kivitelezhető, ugyanis ez esetben szabotázsjelzést ad a készülék. Vezetékes készüléket ezért elsősorban az épület építésének idején érdemes telepíteni, így a vezeték a falban kap helyet és sokkal esztétikusabb a kivitezés.
A vezeték nélküli riasztókkal azonban nem csak a fenti probléma kerülhető el. Ilyen berendezés esetén ugyanis később egyes érzékelők minden probléma nélkül áthelyezhetők, illetve könnyedén bővíthető a rendszer, de elektromos gyengeáram mindenképpen szükségeltetik az érzékelők működéséhez.
Az általunk forgalmazott riasztórendszer termékek 3 év gyártói garanciával és munkánk 1 év teljes körű garanciával kerül átadásra a vevőnek, természetesen dokumentációval. Általunk kiépített vagyonvédelmi rendszerek gondozás mentesek, de éves hálózati mérése és karbantartása ajánlott.
Munkánk során a következő folyamatot követjük:
Tervezés: kiválasztjuk az optimális kábelezési rendszert és a nyomvonalat, meghatározzuk az érzékelők és központok elhelyezkedését.
Építés: védőcsövezésbe, tálcára, álpadló alá, vagy csatornába elhelyezzük a kábeleket, kiépítjük a vezetékezést majd felszereljük a riasztóközpontot és paneleket, valamint az érzékelőket és szirénákat. Szünet mentesítjük, majd bezárjuk az esetleges szabotázsakciók elkerülése végett.
Mérés: Minden hálózati végpontot fejlett hálózatdiagnosztikai eszközökkel mérünk és dokumentálunk, ellenőrizzük az érzékelők.
Beüzemelés: A szükséges ellenőrzések után próbaüzemre beindítjuk a rendszert. A tesztelést követően kerül sor a végleges üzembe helyezésre.
Rajzolunk: Az általunk épített biztonsági rendszereket az átadás elött megvalósulási rajz elkészítése előzni meg, amit természetesen a megrendelő rendelkezésére bocsájtunk a munka befejezésével.
Átadás: a megvalósult, műszeresen átmért biztonsági hálózatot tipikusan 3 év garanciával adjuk át. A mérés és a 3 év garancia csak a komplett biztonsági rendszerek kiépítése esetén érvényes.
Ügyfélközpontosságunk elengedhetetlen a közös sikerhez
Ügyfél központosságunkkal, kifejezetten a megrendelői igények figyelembevételével és ötleteivel valamint szakmai tudásunkkal tervezünk és kivitelezzük a munkánk során. Nagy hangsúlyt fektetünk a jól megtervezett és kivitelezett rendszerek szabványosságra, bővíthetőségre, fejleszthetőségre, üzembiztosságára.
Akik minket választották tudják, hogy:
-
Minőségi alapanyagokkal és eszközökkel dolgozunk, hosszú távú garanciával.
-
Árajánlataink nem tartalmaznak további rejtett vagy felmerülő költségeket.
-
Általunk kiépített komplett rendszerek esetén 24 órán belül megkezdjük a hibajavítást.
-
Karbantartási szerződés esetén folyamatosan monitorozzuk rendszerét éves 99,8%-os hatékonysággal. Így a hibáról előbb tudunk, mint Ön!